Nehora
טיול מאורגן ביפן

לחץ כאן לחזרה לכל המאמרים

 

היתרון ביציאה לטיול מאורגן הוא שיש מי שדואג לכל הפרטים. חברת הנסיעות שמארגנת את הטיול דואגת לכל הצרכים, החל מתכנון המסלול דרך כרטיסי הטיסה, הזמנת בתי המלון והאוטובוס המרווח, וכלה במדריך דובר השפה שמכיר את התרבות. כל מה שנותר למטייל זה להתרווח על המושב וליהנות מכל רגע.


טיול מאורגן ליפן נחשב לטיול אטרקטיבי ביותר בשל העובדה שיפן, מלבד היותה מעצמה תעשייתית, היא ארץ קסומה עם היסטוריה עתיקת יומין, שבמשך שנות דור היתה מנותקת מהעולם ושמרה באדיקות על מסורתה התרבותית.

יפן היא ארץ מלאת ניגודים. מצד אחד פאר והדר, טכנולוגיה עילית מהמתקדמות בעולם, עם מותגים מובילים בתעשיית האלקטרוניקה והרכב; ומצד שני כפרים נידחים ומרוחקים מהמרכז האורבני, עם מקדשים עתיקים ומנהגים שנשמרו במהלך כל ההיסטוריה.


חסרונה העיקרי הוא יוקר המחיה. טיול במדינה זו כרוך בהוצאה כספית גבוהה. מיליוני התיירים שמגיעים לביקור בכל שנה מחזקים את הרצון לבקר בה. טיול מאורגן יבטיח שהביקור יהיה חווייתי ויכלול את כל האתרים החשובים.

אמנם יפן סובלת מרעידות אדמה שפוקדות אותה לעתים תכופות, ואף על פי כן הטיול בה הוא חוויה שאין לוותר עליה. מאחר ויפן משופעת באתרי תיירות רבים, רצוי לבחור בטיול מאורגן שיבטיח ביקור במרביתם. נסקור בקצרה כמה מהם:


מה נרצה לראות בטיול מאורגן ליפן?

הנחיתה בטוקיו מכניסה את הקבוצה המטיילת לאווירה המיוחדת, וסיור בעיר מהווה פתיחה מתאימה לטיול כולו. ניתן למצוא בטוקיו שילוב של קידמה עם מורשת עתיקה, של גורדי שחקים עם מקדשים עתיקים, ושל שווקים סואנים עם מועדוני לילה. מאחר והעיר מנקזת אליה אוכלוסיה רבה, היא אחת הערים הצפופות בעולם. הרחובות המובילים למקדשים מלאי חנויות מזכרות וכל מטייל ישראלי יוכל לרכוש בהן מזכרות במחירים נוחים. במוזיאון הלאומי אפשר לצפות בתערוכות מתחלפות, ובגן החיות בדובי הפנדה. בנוסף אפשר לטייל בגן הארמון הקיסרי, בשוק הדגים ובמקדש מייג'י ולחזות בתיאטרון קבוקי.


העיר קיוטו שהיתה בירת הקיסרות היפנית עד למאה ה-18, מייצגת עד היום את העולם היפני העתיק. בעיר מקדשים כמו מקדש קימיזו ומקדש אלף הפסלים, ואתרים כמו: גן הסלעים ופגודת הזהב. אזור גיון בעיר הוא אזור הבידור שידוע גם בגיישות הרבות שמאכלסות אותו. אלה הם רק מעט מהאתרים שעיר זו מציעה.


במרכז האי הונשו נמצא הר הגעש פוג'י בעל מבנה הקונוס. זהו ההר הגבוה ביותר ביפן והוא מתנשא לגובה של 3,776 מ' ונמצא במרחק של 100 ק"מ מטוקיו. הר פוג'י אינו רק אתר תיירותי. עבור היפנים הוא מהווה מקום קדוש ומפאת קדושתו נאסרה אליו כניסת נשים עד למאה ה-19. בקרבת ההר נמצאים חמישה אגמים יפהפיים. ניתן להקיף את האזור בטיול בן יום אחד. ישנם לא מעט מטפסי הרים שמגיעים לכאן מתוך כוונה לטפס לפסגת ההר, ואחרים באים להנות מאטרקציות המים וממסלולי הטיול באזור.


אזור האקונה נחשב לאזור פופולרי לטיול ביפן, ומגיעים אליו מליוני תיירים מידי שנה. האזור, שאינו מרוחק מטוקיו, משופע ביערות, אתרי מרפא ונוף הררי מרהיב. נמצא בו המוזיאון לפיסול מודרני וניתן להשקיף ממנו על הר הפוג'י ממספר נקודות תצפית.

למידע נוסף בנושא טיולים מאורגנים לחול או טיולים מאורגנים לדרום אמריקה למשל לחצו על הלינק הנ"ל

אתר מאובטח