נגישות
  • mainPicture

טיסות לקרקוב

הוסף עוד טיסה

טיסות לקרקוב

טיסה לקרקוב

טיסה לקרקוב

11.01 - 26.01
טיסת סדירות
LOT-POLISH AIRLINES
טיסה לקרקוב

טיסה לקרקוב

09.05 - 20.05
טיסת סדירות
LOT-POLISH AIRLINES
טיסה לקרקוב

טיסה לקרקוב

15.05 - 31.05
טיסת סדירות
LOT-POLISH AIRLINES
טיסה לקרקוב

טיסה לקרקוב

12.06 - 19.06
טיסת סדירות
LOT-POLISH AIRLINES

בדומה לערים אחרות במזרח אירופה, כולל "אחותה הגדולה" ורשה - גם קרקוב עוברת בשנים האחרונות תהליך של התעוררות תרבותית ונעשית לעיר ליברלית יותר, אפנתית יותר ומעניינת יותר. עבור התייר הישראלי היא מתקשרת לרוב לאושוויץ. לא כולם מסוגלים לשלב בין ביקור באושוויץ לבילויים בבתי קפה כמו בכל עיר אירופית אחרת, ולא כולם מעוניינים לעשות זאת. נאמר רק שאם תרצו - לקרקוב יש הרבה מה להציע לכם.
 

אטרקציות בקרקוב
 

שלא כמו ורשה או ברלין, קרקוב לא נהרסה במלחמת העולם השנייה ולכן תמצאו בה שפע של מבנים עתיקים יפהפיים, ביניהם ככר מרכזית שתרשים גם את שבעי הככרות האירופיות למיניהן. זו ככר שקיימת ופעילה עוד מימי הביניים. היא גדולה מאוד ובערב - כשהיא משובצת אורות מנצנצים וגם בבוקר - כשהיא שטופת שמש - היא נהדרת. את העיר חוצה נהר הוויסלה (Wisla) ומעליו ניצבת, גאה, מצודת וואוול (Wawel). המצודה הוקמה לראשונה במאה ה-9 ומאז שופצה מספר פעמים ועל כן יש בה שילוב של סגנונות - גותי, סגנון של תקופת הבארוק, הרנסאנס ועוד. במצודה התגוררו מלכי פולין וכיום יש בה מוזיאון וניתן לערוך שם סיורים.

מאוד מומלץ לבקר גם ברובע היהודי בעיר, רובע Kazimierz. שוב, מלבד החשיבות ההיסטורית של המקום והמטען הרגשי שמורגש בו, יש בו בית קברות יהודי עתיק שהשתמר ומהצד השני - זהו רובע מגניב ויפה שבשנים האחרונות צצים בו מסעדות ובארים, שוק אוכל, מסיבות רחוב, פסטיבלים ועוד. 

איך מגיעים לקרקוב?
 

כיום אין טיסות ישירות מתל אביב לקרקוב. ניתן לטוס בטיסה ישירה לוורשה עם חברת אל על או חברת LOT הפולנית ומשם לקחת טיסת המשך או רכבת (כשעתיים-שלוש) לקרקוב. כמובן, ישנן גם טיסות לוורשה עם חברות זרות, הכוללות עצירה בערים אירופאיות אחרות - ברלין, וינה וערים נוספות. 

מפה ומזג אוויר בקרקוב

קרקוב

-1°-2°
שני -5°-2°
שלישי -1°-1°
רביעי -3°-0°