• חופשה באנטליה

חופשה באנטליה

עד לפני כמה שנים, טורקיה היתה אחד מהיעדים האהובים ביותר על התייר הישראלי. לצערם של הישראלים ושל הטורקים גם יחד זה כבר לא המצב והרבה ישראלים מדירים רגלם מהמדינה. בנוסף, הטלטלות הפוליטיות של המדינה, שאין להן קשר ליחסיה עם ישראל, גורמות גם לתיירים ממדינות אחרות להגיע פחות למדינה הים תיכונית.

אטרקציות באנטליה 

התיירות בטורקיה מאוד מפותחת ויש לה אזורי תיירות רבים, כאשר אנטליה שלחופי אגן הים התיכון (לטורקיה יש חופים גם בים השחור והים האיגאי) היא מהמובילים שבהם. זו עיר גדולה, אך החלק העתיק שבה וחופי הים המקסימים מצליחים להשרות תחושה שלווה ונינוחה. החלק התיירותי ביותר והיפה ביותר הוא העיר העתיקה של אנטליה, שנקרא באנגלית Kaleici. אנטליה נבנתה על ידי המלך אטלוס כבר בשנת 159 לפני הספירה ובחלק העתיק יש מקומות לינה רבים, מסעדות ודוכני מזכרות ותכשיטים.
בנוסף חופי הים של אנטליה הם חופים נהדרים לבטן גב ולספורט ימי כמו צלילות. מסביב, יש פארקי מים ואתרים היסטוריים, רפטינג בנהר, מוזיאונים וטיולי ג'יפים כך שלא תשתעממו. רבים מהמלונות באנטליה, במיוחד בחוף לארה (Lara) הם מלונות של "הכול כלול" שיש בהם ברכות שחייה ופעילויות שונות לאורחים.