מידע על ספארי בטנזניה

מידע כללי על טנזניה

 • כללי

  אם אתם חובבים מושבעים של טבע וחיות, אם המחזה של ג'ירפה או כל חיה אחרת בלייב על רקע מגוון רחב של נופים עוצרי נשימה זה דבר שמרגש ומלהיב אתכם, אם הרפתקאות זה כמו חמצן עבורכם – כנראה שטיול ספארי בטנזניה זה הדבר המושלם עבורכם!
  אז אם כבר השתכנעתם, סיכמנו לכם את מקבץ הדברים שמומלץ לדעת טרם נסיעה לספארי בטנזניה, על מנת שתדעו למה לצפות וכמובן כדי להבטיח שטיול הספארי שלכם יהיה לא פחות ממושלם! מידע כללי, זמן ומטבע מקומיים, מזג האוויר, אוכל, אירועים ואטרקציות מרכזיות – על כך יפורט במאמר הבא.
  כללי
  טבע פראי ומגוון עצום של חיות מרהיבות, המנהלות את חייהן על הרקע הכי אפריקאי שיש – את כל זה תמצאו בספארי בטנזניה. מלבד שמורות הטבע הרבות שבטנזניה, המדינה האפריקאית, אשר שוכנת לחוף האוקיינוס ההודי, מספקת מבחר רחב של נופים מגוונים ועוצרי נשימה, שלא תוכלו להתעלם מהם.
  אין צל של ספק, כי שמורות הטבע העצומות הקיימות בטנזניה – המספקות הצצה נדירה לאופן התנהלותם החופשי של בעלי חיים רבים, כמו גם לאורח חייהם של 130 שבטים ילידים שונים המנהלים את חייהם בטנזניה – מציעות לתייר טיול ספארי עשיר, עוצמתי ואותנטי, שאין כמותו באף מקום אחר בעולם. לפיכך, אם אתם חובבי חיות, תרבויות, נופים וצילומי טבע מרהיבים – ראו הוזהרתם מחוויה אפריקאית בלתי נשכחת!

 • זמן מקומי

  בחודשי החורף טנזניה מקדימה את שעון ישראל בשעה אחת ובחודשי הקיץ השעה היא זהה.

 • מטבע מקומי

  המטבע המקומי בטנזניה הוא שילינג טנזני (TZS) Tanzanian Shilling (550-600 שילינג לשקל). עם זאת, במרבית האטרקציות הגדולות, לרבות שמורות הספארי, ניתן לשלם גם בדולרים.

 • טיפים

  •    בעת הכניסה לטנזניה יש להנפיק ויזה במעבר הגבול, בעלות של 50$ (תקפה ל-90 ימים).
  •    טרם היציאה לטיול הספארי, מומלץ להוציא כסף בכספומטים המצויים בערים הגדולות, שכן לא קיימים כספומטים בשמורות הטבע.
  •    מומלץ להצטייד לקראת הטיול בספארי – עצירה במכולת או בסופר לשם קניית מים מינרליים ומוצרי מזון.
  •    מי הברז אינם ראויים לשתייה, לכן קנו בקבוקי מים מינרליים והצטיידו בחומרי טיהור מים.
  •    מלבד החיסון נגד הקדחת הצהובה שמוגדר כתנאי כניסה למדינה, גורמי הבריאות בישראל ממליצים על ביצוע חיסונים נוספים טרם הכניסה למדינה, כמו גם על נטילת טבליות למניעת הידבקות במחלת המלריה.
  •    בכניסה לכל שמורת טבע יש להירשם ולשלם דמי כניסה וישנה חובה להיכנס עם מדריך מורשה בלבד, כאשר מומלץ לבחור מדריך בעל המלצות וביקורות חיוביות.
  •    ככלל, ניתן לצאת לטיול ספארי בטנזניה בכל עונות השנה, אך יש המעדיפים לתכנן את טיולם בהתאם לתופעות טבע ייחודיות כמו עונות הנדידה וההמלטה (אוגוסט-ספטמבר ופברואר, בהתאמה), המזמנות למטיילים חוויה עוצמתית ובלתי נשכחת.
  •    שימו לב שאין שגרירות ישראלית בטנזניה, על כן האינטרסים של ישראלים מטופלים על ידי השגרירות הישראלית בניירובי, קניה.

 • קניות

  בשמורות הטבע הגדולות תוכלו למצוא מגוון של ציוד טיולים בסיסי לרכישה, כובעי ספארי וחולצות חאקי שהם חלק בלתי נפרד מחוויית ספארי בטנזניה.

 • אירועים

  בטנזניה תוכלו למצוא מספר שמורות טבע עצומות בהן תוכלו לצפות במבחר עשיר של בעלי חיים – עדרים של זברות, פילים, ג'ירפות, גנו, ציפורים וחיות רבות אחרות המייצגות את עולם החי של מזרח אפריקה, כאשר שטח שגודלו יותר מרבע מן המדינה הוגדר כשמורות טבע! בתוך כך, ניתן למנות שמורות טבע רבות ומרשימות, שבראשן ניצבת שמורת הסרנגטי (Serengeti National Park) – בה מתרחשת מדי שנה תופעת הטבע בדבר "הנדידה הגדולה", ולצידה ניצבות עשרות שמורות ופארקים לאומיים, הפרוסים בכל רחבי טנזניה, לרבות שמורת טרנגירי (Tarangire National Park), שמורת ימת מניארה (Manyara National Park), רמת נגורונגורו (Ngorongoro National Park), שמורת רואהה (Ruaha National Park), שמורת מהלה (Mahale Mountains National Park), שמורת ארושה (Arusha National Park) וכיוצא באלה.
  מלבד מבחר עצום של חיות, טיולי ספארי בטנזניה יחשפו בפניכם את נופיה המגוונים של המדינה, אשר כוללים, בין היתר, פסגות של הרי געש לא פעילים, ימות ואגמים מתוקים, סוואנות רחבות, יערות גשם, חופים, איים קסומים ועוד.
  כמו כן, טרם נסיעתם לחופשת ספארי בטנזניה, רצוי לדעת כי ישנם מספר אירועים מרכזיים שמתקיימים בטנזניה בכל שנה. בתוך כך, ניתן למנות מועדים לאומיים חשובים כמו יום האיחוד הלאומי (Union Day), שמצוין ב-26 באפריל, לציון האיחוד של טנגניקה עם זנזיבר שמלווה בטקסים וחגיגות במספר ערים ברחבי המדינה, כמו גם יום העצמאות של טנזניה, שמצוין ב-9 בדצמבר ומלווה בחגיגות רבות וטקסים בעיר דאר א-סלאם.

 • אוכל

  האוכל בטנזניה מגלם בצורה הטובה ביותר את רב התרבותיות והאתניות המאפיינת את המדינה, כמו גם את ההיסטוריה העשירה שלה. בתוך כך, המטבח הטנזני מורכב ממנות המשקפות את ההשפעות ממטבחים שונים דוגמת המטבח ההודי, המטבח הערבי והמטבח הפרסי, כמו גם טעמים המשויכים לתרבות הבנטו והתרבות הפורטוגזית. ככלל, בטנזניה תמצאו מבחר רחב של דגים טריים ופירות ים, לצד בשר בקר, עז ועוף, כאשר אורז ותירס הם המרכיבים המרכזיים באוכל המקומי.
  הלינה במסגרת טיולי ספארי בטנזניה הינה מגוונת וישנן מספר אפשרויות, בהתאם לבחירתם – החל מלינה באוהלים ועד ללינה בלודג'ים יוקרתיים בינלאומיים, כאשר המזון המסופק במסגרת הטיול נקבע בהתאם לאופי הלינה שתבחרו.