ויזה להודו

ויזה להודו

ויזה להודו

יש כאלה, שבשנייה שהם נוחתים בהודו מתאהבים בה מיד עד כלות ויש כאלה שצריכים לקחת את הזמן כדי להתרגל אליה. מה שבטוח זה שמי שנשאר בה מספיק זמן וחווה את האותנטיות שבה, את הגיוון האינסופי, את הטעמים, הריחות ופוגש מקרוב את המקומיים החביבים – בסופו של דבר תמיד ירצה לחזור אליה.
הודו היא תת יבשת ענקית, המחולקת למספר רב של מדינות, ומאכלסת קרוב ל-1.3 מליארד איש. עובדה זו הופכת את הודו למדינה עשירה וייחודית מבחינה תרבותית, ויחד עם הנופים המרהיבים שבה היא זכתה להיות אחת המדינות הפופולריות ביותר בקרב תרמילאים ומטיילים רבים אחרים – ובצדק. כבר שנים רבות שהודו איננה רק נחלתם של מטיילים צעירים אלא גם של משפחות עם ילדים וחוקרי רוחניות.

לאחר שהחלטתם לטוס להודו ותכננתם את הטיול והמסלול שלכם – מגיע השלב החשוב ביותר – הוצאת ויזה להודו. הויזה היא בעצם אשרת שהייה שהממשלה ההודית מחייבת להנפיק לכל מי שמבקר בה. כיוון שהבירוקרטיה ההודית הינה סבוכה וקפדנית צריך לדעת כיצד לעשות זאת ולהתייעץ עם בעלי ניסיון. כיום, מסיבות כאלה ואחרות, השגרירות ההודית אינה פתוחה לקבלת קהל ואינה מקבלת בקשות באופן ישיר.
הדרך היחידה להגיש בקשה עבור ויזה להודו היא דרך חברה חיצונית שמתווכת בין מבקש הבקשה לקונסוליה ההודית בישראל. השלב הראשון בהגשת הבקשה היא שליחת טופס בקשה דרך אתר האינטרנט של הקונסוליה ההודית. לאחר מכן יש לגשת לחברת תיירות המטפלת בנושא ויזות ובהעברת הדרכון לשגרירות וחזרה ממנה.
תהליך הנפקת הויזה עשוי לערוך בין שבוע לשבועיים, זאת במידה ואין חגים בתקופה שבה אתם מגישים את הבקשה. זכרו שגם חגי ישראל וגם חגי הודו יכולים לדחות את תהליך ההנפקה.


סוגים עיקריים של ויזה להודו


קיימים שלושה סוגים נפוצים של ויזה להודו:

ויזת תייר – רוב התיירים והתרמילאים הישראלים מבקשים אשרת שהייה מסוג זה. בדרך כלל הגשת הבקשה היא עבור שישה חודשים, עם שתי כניסות למדינה, זאת כיוון שהמטייל הישראלי על פי רוב מגיע להודו לתקופות ארוכות. זכרו שלעתים רחוקות השגרירות ההודית יכולה לאשר את הבקשה לתקופת שהייה של כשלושה חודשים בלבד.
כמו כן הגשת הבקשה לויזה בשגרירויות הודו אשר ממוקמות מחוץ לישראל תקטין את הסיכוי משמעותית לקבלת ויזה לשישה חודשים, לכן את התהליך מומלץ בחום לעשות בארץ בליווי חברה המתמחה בהנפקת ויזות.

ויזה On Arrival – ויזה שניתן להנפיק תוך זמן קצר. מתאימה למהירי החלטה ולמי שמתכנן לטייל בהודו לתקופה שלא עולה על חודש אחד. גם במקרה הזה צריך להגיש בקשה באתר האינטרנט של השגרירות, אך בניגוד לויזת תייר רגילה, ויזה On Arrival תגיע אליכם דרך הדואר האלקטרוני. חשוב להדפיס אותה ולהציג אותה כאשר נוחתים בהודו.

ויזת עסקים – הסוג השלישי והנפוץ פחות. יש שני סוגים של ויזת עסקים להודו – ויזה לחצי שנה וויזה לשנה. הודו ככלל היא מדינה ענייה עם אופי של עולם שלישי, לכן היא תמיד שמחה לקבל משקיעים מבחוץ. יחד עם זאת, בגלל סיבות כלכליות ובירוקרטיות, היא מקשה על הנפקת ויזות מסוג זה בעזרת מערכת חוקי זכאות נוקשים וקפדניים. לכן חשוב להגיש בקשה זו בעזרת חברה מתווכת שמומחית לנושא זה ועשתה זאת בעבר.
 

שימוש בחברות המתמחות בהנפקת ויזה להודו


על אף שההודים החביבים מסבירי פנים ושמחים לקבל תיירים חדשים, בתהליך הנפקת הויזה קיימת מערכת בירוקרטית סבוכה שיש בה חוקיות ברורה, אך מורכבת. על כל טעות שתעשו בזמן מילוי טופס הבקשה יש סיכוי שבקשתכם תתעכב, לפעמים לתקופות ארוכות. חשוב מאוד ומומלץ בחום להתייעץ עם חברה שיש לה ניסיון בתהליך כזה וליוותה מטיילים רבים בתהליך הנפקת ויזה להודו. אחת החברות המומלצות היא חברת פלייאיסט אשר מומחית בכל הקשור למזרח הרחוק והיא מלווה מדי שנה מספר לא מבוטל של תיירים, תרמילאים ואנשי עסקים בתהליך הבקשה.

בחברה זו עובדים סוכנים מומחים ביעדי המזרח ואפשר להתייעץ איתם בכל הקשור להנפקת ויזה להודו, טיסות להודו, טיולים בהודו ועוד. במידה והחלטת לטוס לטיול בהודו, חשוב מאוד שתמצא ברשותך ויזה להודו, שיהיה כרטיס הכניסה שלך להודו. ויזה להודו חייבת להימצא אצל כל אדם המבקש להיכנס בשערי הודו, כאשר תהליך הוצאת הויזה להודו הינו תהליך שאורך זמן וכפוף לאישור שגרירות הודו בישראל.

ויזה להודו וסוגי הוויזות


קיימות מספר ויזות כניסה להודו, כגון:
* ויזת תייר שניתנת ל 6 חודשים הכוללת מספר כניסות
* ויזת עסקים שניתנת על פי הצרכים
* ויזת ועידה שניתנת עד 3 חודשים
* ויזת מעבר לאלו הנוסעים למדינות אחרות, הכולל מספר שעות להחלפת טיסות בתוך הודו
* ויזת סטודנט למשך הלימודים
* ויזת עיתונאי כניסה חד פעמית
*ויזת העסקה שניתנת על פי החברה ההודית שמעסיקה בפועל את הנפקת הויזה והאישור הסופי להיכנס בשעריה של הודו אחראית אך ורק שגרירות הודו היושבת בישראל ומספקת מאות אשרות כניסה למטרות שונות להודו מדי יום.

תהליך הוצאת ויזה להודו דרך נהורה טורס


סוכני הנסיעות של נהורה טורס המתמחים בסידורים הדרושים להוצאת ויזה להודו ויסדרו לך את הויזה שדרושה לטיול שלך, לנסיעת העסקים, לעבודה החדשה, וללימודים אליהם התקבלת.

להורדת הטופס>>

ויזות ליעדים נוספים באסיה